Дім. Мій дім. Кінопроект про людей, що були змушені покинути свої домівки. Допоможіть поширити інформацію

Новий документальний фільм Оганнеса Хачатряна. Також потрібна технічна допомога.

Дім. Мій дім – Teaser Poster

Гаванес Хачатрян розповідає про свій новий проек.  Це збірка відеозаписів, записаних на сОганнес Хачатрян розповідає про свій новий проект.  Це збірка відеозаписів, записаних на смартфон про українців, які були вимушені покинути рідний дім. Є лише одна умова: ДІМ. МІЙ ДІМ. це документальний проект, знятий за особистими історіями, записаними самостійно. Ці відео мають зніматися безпосередньо біженцями, які розповідатимуть про власний досвід.

Оганнес Хачатрян перебуває наразі в  Литві, де проходить лікування його мати. Він уже отримав деякі матеріали: «Я зробив висновок після перегляду перших відео та спілкування із співвітчизниками, що кожен з них хоче повернутись назад до України та відбудувати свої домівки та своє життя»,- розповідюлає він Романасу Матулісу із команди Filmmakers for Ukraine.-«Вони хочуть жити лише у своїй країні. Звісно, це вдасться не всім. Деякі не повернуться. Але я бачу світло надії. Я обожнюю Київ, хоча я там не народився. Я не можу собі уявити життя без нього. Там усі мої друзі, улюблені місця для відвідування… це моя справжня любов! Важливо нагадати собі, що всі війни закінчуються. Ми покинули дім лише тимчасово. Ми обов’язково повернемося».

ЯК ДОПОМОГТИ – ПОШИРЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ/СОЦІАЛЬНІ МЕДІА

Першим кроком є поширення інформації про проект. Основні теми для роздумів – про війну та мир, про свій дім до війни та нинішню ситуацію. Про те де він зараз і що плануєте після закінчення війни. Дуже важливо записати короткий вступ від доповідача на початку відео

Офіційна Facebook сторінка проекту. Відвідайте та поділіться нею.

Пост із офіційної сторінки на Facebook:

«Документальний проект «Дім. Мій дім» про наших людей, яких війна залишила без дому. Про тих, хто  тимчасово змушений покинути країну чи переїхати в інше місто.

  • Кожен із вас, хто покинув свій дім, має можливість долучитись до проекту
  • Технічні та творчі вимоги: знімайте на смартфон (статично в горизонтальному положенні) свої думки та емоції
    ПРО ЩО ГОВОРИТИ:
  • Часи миру та часи війни
  • Ваш дім до війни та зараз
  • Місце, де ви зараз
  • Чим плануєте займатися після війни?
  • Не забудьте у декількох словах представитися на початку відеозапису

Файли з матеріалами необхідно завантажити та надіслати на електронну пошту: dimmiydim2022@gmail.com

«Ми наразі розмістили пости на Facebook та Instagram»,- розповідає Оганнес. – «Ми також звернулись до наших друзів – українських акторів, блогерів та інших відомих людей із проханням взяти учать у проекті та поширити про нього інформацію. Ми вже маємо багато позитивних відгуків та підтримки. Із часом нам знадобиться залучення партнерів та копродюсерів».

ЯК ДОПОМОГТИ – НЕОБХІДНЕ ТЕХНІЧНЕ ОБЛАДНАННЯ

Для роботи з Adobe Premier потрібен хороший комп’ютер із великим обсягом пам’яті та хорошим графічним процесором. А треба картки памя‘яті для зберігання матеріалу.

Будь-ласка, зв‘яжіться з Filmmakers for Ukraine, якщо бажаєте допомогти проекту.

ДІМ. МІЙ ДІМ – Збірка особистих історій українців, записаних на смартфон

Хачатрян розповідає про походження свого документального фільму: «Коли почалась війна, я спершу подумав, що моя професія скінчилася, бо нікому не буде діла до кіно. Через деякий час відчуття безглуздості зникло, і я подумав, що маю щось зробити. Зрештою, всі ми ефективні й корисні лише тоді, коли щось робимо, особливо, якщо робимо те, що вміємо найкраще. Тож я подумав, що було б добре зробити фільм, в якому люди розповідатимуть про свій дім, теперішній та колишній, що вони втратили в Україні і що знайшли на чужбині.»

А чому саме цей формат, де люди знімають себе ? «Звичайно, будо очевидно, що професійно виготовити та зібрати такий матеріал в даний момент фізично неможливо. Саме тому виникла ідея дати людям моживість зробити це самостійно, пробрифувавши їх як вони мають записувати відео своїх думок на власні мобільні пристрої. Після обговорення цієї ідеї із моєю партнеркою у Києві, Людмилою Андріаш, ми підготували пост та почали розробку проекту».

Кіномитець розширює формат свого проекту: «Це може стати серіалом, адже матеріалу може буде багато. Можливо через якийсь час ми зможемо зібрати мобільні знімальні групи, як в Україні, так і за кордоном,  та запустити повноцінне виробництво. Думаю, що десь за півроку ми зможемо випустити початковий матеріал».

Дізнайся більше про українське кіно та кіномитців. Переходь до нашого розділу Кіно